Během několika prvních dní války na Ukrajině přišel našemu veliteli email s prosbou o pomoc pro naše kolegy. Už v té době jsme se domlouvali, jak bychom mohli pomoci, a tento nápad se nám zdál víc než příhodný. Hned druhý den po domluvě s vedením města, jsme uspořádali výjimečnou schůzi a začali vybírat prostředky, které bychom mohli poskytnout a zároveň tak neohrozit akceschopnost jednotky. V celkem rychlém průzkumu jsme se dohodli na cca 12 kusech hadic různých typů, 2 proudnic, vyřazeného zásahového oblečení, opasků a hlavně zdravotnického materiálu od chirurgických rukavic, obvazového materiálu, škrtidel, krčních límců po fyziologické roztoky a dalších věcí. Některé vybavení samozřejmě dodali členové i ze svého. Následující den už materiál řádně zabalen putoval na sběrné místo do Mníšku pod Brdy a dále pak na Ukrajinu. Následně bylo rozhodnuto, že veškerý výtěžek z tomboly na Maškarním Country bále, který pořádáme s MKSH, poputuje též na podporu Ukrajiny.

Sdílet na sociálních sítích ...