Činnost SDH

SDH Hostivice má v dnešní době cca 75 členů, z toho 10členný výbor, který se stará o fungování sboru. V Hostivici je již mnoho let zvykem, že fungování SDH a Jednotky SDH je velmi úzce provázané.

Činnost SDH Hostivice se nejvíce zaměřuje na výchovu nových členů, tedy na dětské družstvo. Vedoucí mládeže, p. Bláha, se společně se svými svěřenci zúčastňuje závodů v požárním sportu, branných závodů a dalších soutěží, dále pak jezdí s dětmi na exkurze ke spřáteleným sborům a na stanice HZS. Mimo dětí se členové zúčastňují a zároveň pomáhají s organizací městských kulturních akcí, a to zejména s Hostivice Run, In Víno, Městskými pivními slavnosti, Masopustním průvodem, Lampionovým průvodem nebo studentským Majálesem.