Mercedes-Benz Atego CAS 20 /2000/0 M1Z

Vozidlo Mercedes-Benz Atego je JSDH využíváno jako prvovýjezdová CAS a jezdí ke všem tipům zásahu od požárů, technických pomocí po dopravní nehody. Vozidlo je osazeno kabinou pro přepravu mužstva 1+5.

 Technické údaje:

Volací znak – HPZ 440

Výrobce podvozku – Mercedes-Benz

Výrobce nástavby – EMPL

Hmotnost – 13 500kg

Výkon – 210 kW / 2300 ot. min

Délka – 7 770 mm

Výška – 3 100 mm

Šířka – 2 500 mm

Výkon čerpadla 2000 l/min

Zásoba hasiv – Voda 2000 l

Rok výroby – 2009

Vybavení vozidla:

 Hadice D,C,B, savice, ženijní nářadí, trhací háky, nastavovací žebřík, přejezdové můstky, teleskopická pila, elektrocentrála Heron, přetlakový ventilátor PH450, výstražné kužely, plavoucí čerpadlo Honda, motorová pila Stihl, přetlačná lopatka s obracákem, páčidlo, VRVN, hydraulický kombinovaný vyprošťovací nástroj Lukas, kufr s nářadím, kufr s výbavou pro motorovou pilu, kanystry s PHM, kominické nářadí, kbelík, postřikovač s AQ kapalinou, termokamera Flir K2, základní lezecká výbava pro slanění, PHP práškový a CO, Páčidlo Halligan, Dýchací přístroje Dräger PSS 4000 , náhradní tlakové láhve Scott, vyváděcí masky Dräger Parat, zdravotnický batoh, sorbent, prsačky – broďáky, lano pracovní, lano ventilové a záchytné, tubusový přiměšovač, tůhá smáčedla a pěnidla,  svítilny Adalit, zásahový tablet, výstražné vesty, výstražné puky, desky VZ, terč pro řízení dopravy,  proudnice, přechody rozdělovač a další armartury, pěnotvorné zařízení Pro/pak, kanystr s náhradním pěnidlem, el. kalové čerpadlo, prodlužovací kabely na cívkách, protichemické obleky Sunit, vybavení pro likvidaci obtížného hmyzu, týlové zabezpečení jednotky.  Teleskopický osvětlovací stožár (součást nástavby).  


Tatra T815 CAS 32 /8200/0 S3R

 Tatra T815 vyjíždí u JSDH Hostivice nejčastěji jako posilová CAS s druhým družstvem a kvůli velké zásobě vody. Primárně je pak využívána na výjezdy typu požár lesního či polního porostu. 

Technické údaje:

Volací znak HPZ 441

Výrobce podvozku – Tatra Kopřivnice

Výrobce nástavby – Karosa V. Mýto / úprava Komet Pečky

Hmotnost – 23 000 kg

Výkon – 235 kW / 2200 ot. min

Délka – 8 510 mm

Výška – 3 350 mm

Šířka – 2 500 mm

Výkon čerpadla – 3200 l/min

Zásoba hasiv – Voda 8 200 l

Rok výroby 1985

Vybavení vozidla :

Hadice D,C,B, savice, ženijní nářadí, trhací háky, nastavovací žebřík, přejezdové můstky, elektrocentrála Honda, plovoucí čerpadlo Honda, motorová pila Stihl, džberová stříkačka, páčidlo, kufr s nářadím, kufr s výbavou pro motorovou pilu, kanystry s PHM, kominické nářadí, transportní plachta, laserový teploměr, základní lezecká výbava pro slanění, PHP práškové a CO, Páčidlo Halligan, dýchací přístroje Dräger PSS 4000, vyváděcí masky Dräger Parat, zdravotnický batoh, sorbent, prsačky – broďáky, lano pracovní, lano ventilové a záchytné, tubusový přiměšovač, tuhá smáčedla a pěnidla,   svítilny Adalit, zásahový tablet, výstražné vesty, terč pro řízení dopravy,  proudnice, přechody rozdělovač a další armartury


Škoda Roomster VEA-L1Z

 Velitelský automobil Škoda Roomster vyjíždí u JSDH Hostivice nejčastěji jako posilové vozidlo s členy JSDH nebo k technickým zásahům kde není třeba CAS. Primárně je pak využíván jako vozidlo pro zajištění hospodářských cest a vozidlo táhnoucí přívěs se člunem. Je také používáno členy sportovních družstev k dopravě na závody požárním sportu. 

Technické údaje:

Volací znak HPZ 444

Výrobce podvozku – Škoda

Typ – Roomster

Hmotnost – 1 322 kg

Výkon – 66 kW

Délka – 4 214 mm

Výška – 1 650 mm

Šířka – 1 648 mm

Rok výroby 2011

Vybavení vozidla : Lékařská brašna, VRVN, hasící přístroj práškový


Člun Quicksilver

Člun je využíván pro zásahy zejména na chráněných Hostivických rybnících a samozřejmě ostatních vodních plochách v blízkosti, především k záchranně osob a zvířat. Člun je čtyřmístný a osazen lodním motorem o výkonu 5 hp. Vybavením člunu jsou pádla, záchranné vesty, helmy, házecí pytlíky.