Během posledních několika měsíců se sbor zúčastnil všech velkých akcí našeho města ať už jako pomoc pořadatelů nebo v roli návštěvníků. Začali jsme IN Vínem kde jsme pomocí vozidla Tatra 815 chladili vodou rozpálené náměstí. Následovaly Městské pivní slavnosti kde jsme pořádali soutěž v požárním útoku a zúčastnili se spanilé jízdy. Co se týče výsledků našich družstev špatně jsme si nevedli v kategorii muži jsme obsadili tým A 2. a tým B X. místo, ženy obsadili 2 místo a stará garda z dnes již historickou stříkačkou PS8 1. místo.  Nakonec nás čekal Hostivický RUN kde jsme již. 8 rokem hlídali křižovatky, připravovali běžeckou trať i běželi závody. Během závodů v celé republice probíhala pieta za dva dobrovolné hasiče z Koryčan, kteří zemřeli během zásahu kdy došlo k výbuchu unikajícího plynu. Bohužel této piety jsme se kvůli povinnostem nemohli účastnit. Na jejich počest jsme vyvěsili smuteční vlajku před naší zbrojnicí. Během celého léta samozřejmě probíhaly údržby naší výzbroje, vozidel a zbrojnice i když kvůli dovoleným trochu klidnějším tempem. Od začátku podzimu se vše však vrátilo do ,,rychlých“ kolejí. Někdy během měsíce Září jsme byli osloveni městem o pomoc s likvidací stromu v rybníku Skála. Domluvili jsme se na termínu, zajistili jsme potřebnou techniku u našich známých a akce se rozjela. Pomocí člunu jsme se dostali ke stromu následně byl rozřezán na menší kusy a pomocí lanového navijáku na cisterně Mercedes Benz Atego jsme je vytáhli na břeh, kde proběhla poslední fáze rozřezání a zpracování dřeva. Podzimní měsíce jsou také známy školeními pro naši jednotku pořádanými u HZS Středočeského kraje. Již má několik členů za sebou obnovení odborností velitel, strojník a profesní způsobilosti k řízení vozidla. Co nás čeká dál je zatím ve fázi plánování ale i tak již počítáme s kurzem na dýchací techniku pro naše nováčky, výcvikem ve vyprošťování z havarovaných vozidel, výcviku na zamrzlé vodní ploše a záchrany z vody a první pomoci.

Sdílet na sociálních sítích ...