Před dvěma lety jsme začali řešit problém se zásahovými helmami. Z důvodu stáří a dlouholetého užívání helmy vykazují značné známky opotřebení a náhradní díly již nelze zakoupit. Někdy si členové jednotky helmu museli i vzájemně půjčovat, jelikož jich byl nedostatek, což bylo z důvodu měnění velikostí a upínacích systémů nepraktické. Rozhodli jsme se proto zahájit obměnu helem. Jde o finančně velmi nákladnou akci, snažili jsme se proto jít cestou dotací a postupného vyměňování. Po několika neúspěšných žádostech se na jaře tohoto roku povedlo dostat dotaci od Středočeského kraje v krásné částce 100.000,- Kč. Následně bylo zakoupeno 9 kusů nových helem a dvě sady nastavovacích žebříků. Během léta jednotka řešila hlavně údržbu na vozidlech a agregátech. Bohužel v posledním měsíci se stala na našem dopravním automobilu fatální závada na motoru.  Vozidlo má najeto přes 325.000 km, a to si také vybralo svoji daň. V této době řešíme s vedením města jeho výměnu. Během podzimu také chystáme větší opravu CAS 32 Tatra, která je již 36 let ve službách hasičů a dotační titul na nové vozidlo byl zrušen. Půjde hlavně o opravu čerpadla a motoru. 

Sdílet na sociálních sítích ...