Na podzim roku 2020 jsme byli nuceni konzultovat stav naší dýchací techniky značky Scott, kterou jsme bezúplatně přebrali od HZS Hl. m. Prahy s technikem chemické služby u HZS Letiště Praha, který prováděl u naší dýchací techniky půlroční kontroly. Po společné domluvě bylo zjištěno, že dýchací technika, která je stará více jak 24 let, už vykazuje velké problémy, zapříčiněné stářím, používáním a náhradní díly na tuto techniku už pomalu začínají docházet. Tyto dýchací přístroje měly své odslouženo již v Praze, kde pomáhaly hasičům spoustu let u takových požárů, jako byla SAPA nebo požár na Výstavišti v Holešovicích. Díky tomu, že po jejich vyřazení proběhl servis a vyčištění přístrojů, mohly posloužit nadále i nám v Hostivici, ale zub času pracoval stále.   

Velitel jednotky si proto přizval k poradě pana místostarostu Ing. Jiřího Kučeru, abychom společně probrali možnosti nákupu nové techniky, jelikož poruchovost techniky Scott byla značná a v nejhorším případě by mohla znamenat zranění jednoho z našich hasičů. Následně bylo rozhodnuto, že naší jednotce bude částečně navýšen rozpočet a tím bude umožněn nákup nové dýchací techniky. Výběr dýchacích přístrojů padl na výrobek firmy Dräger PSS 4000 s maskou FPS 7000 a vyváděcích kukel PARAT 4700. Tento typ byl vybrán záměrně, a to z důvodu kompatibility s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje. Do dnešní doby totiž nebyla možnost kontroly naší dýchací techniky u HZS Středočeského kraje, ani zapůjčení tlakových lahví. V tomto ohledu nám vycházel předešlé roky vstříc HZS Letiště Praha, který nám na přístrojích dělal povinné revize a nemálokdy i opravy. Naše nová technika stála 172 000 Kč bez DPH a bylo vybíráno pomocí nabídek jednotlivých prodejců, kde s nejnižší nabídkou přišel p. Duffek z hasičské výzbrojny výzbroj-výstroj.cz. V dnešní době již celá jednotka postupně prošla přeškolením na tyto dýchací přístroje, a to včetně praktické zkoušky a nové dýchací přístroje jsou zařazeny na výjezdu. Díky tomu se náš sbor zase o kousek posunul kupředu a my jsme tak lépe připraveni chránit vaše životy, zdraví a majetek.

Sdílet na sociálních sítích ...